Web Analytics
Home
25 January 2022 ( 4543 views )

Saggy Skin Why You Have It and What To Do About It

Sarkık Cilt Neden Olur ve Ne Yapılır?

Bacaklar, cilt sarkması probleminden en çok etkilenen vücut bölgelerinden biridir. Zamanla cilt, doğal elastikiyetini ve pürüzsüzlüğünü kaybederek bacakların artık çok güzel görünmemesine neden olur. Yine de egzersiz yapmamak, kötü beslenmek, kiloda ani değişiklikler yaşamak veya hormonal problemler gibi bu sorunu daha da belirginleştiren ve görünümünüzü hızlandıran faktörler vardır.

Bu yazıda, bacaklardaki sarkıklıkla savaşmanıza ve daha çekici görünmenize yardımcı olabilecek bazı ipuçları veriyoruz.

Talimatlar

Piyasada, özellikle sarkmalarla mücadeleye uygun, bacakları ve tonlamayı destekleyen pek çok krem ​​bulunmaktadır. Sıkılaştırıcı bir krem ​​seçip temiz cilde sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayabilirsiniz. Kremler cildin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olsa da mucizevi sonuçlar vermez. Sağlıklı bir diyet ve biraz egzersiz ile birleştirilmezse, herhangi bir değişikliği fark etmek imkansız olacaktır.

Bahsettiğimiz gibi, sarkmış bacaklar ve vücudun herhangi bir kısmı ile mücadele etmek için yemek şarttır. Bol yağlı diyetlerin ve karbonhidratların cildi olumsuz yönde etkilediğini ve erken sarkık bir görünüm getirdiğini bilin. Cildinizdeki kolajen ve elastini doğal olarak daha uzun süre korumak ve cilt bakımının daha iyi görünmesini sağlamak için aşağıdaki ipuçlarına dikkat edin:

Bu fazla deriyi nasıl elde ettim ve ondan nasıl kurtulabilirim?  - AI Plastik Cerrahi

Narenciye veya balık gibi antioksidan gıdaları günlük diyetinize dahil edin. Protein cilde sıkılık sağlar, bu nedenle diyetinize tavuk, hindi göğsü, yumurta, fasulye, bezelye, mercimek ve az yağlı süt ürünleri eklemelisiniz. Bu besinleri yeşil sebzelerle birleştirmek, vücudumuza lif sağlamak da önemlidir. Sağlıklı bir cildi korumak ve pürüzsüzlüğünü uzatmak için gerekli olan günlük önerilen miktarda su içmeyi unutmayın.

Consistency and effort are key if we wish to look firmer and stylized legs. Modify some of our bad daily habits is surely the only way to get great results when it comes to preventing and combating sagging body. Therefore, once we have taken the step of changing our diet, its time to supplement it with some exercise. Here we show you some of the most appropriate measures to combat sagging legs physical activities.

As simple as walking can be very beneficial for improving blood circulation in the legs and fight the flab exercise. Walking between 30 to 40 minutes a day is ideal for achieving fat loss easier.

Another great exercise to combat sagging legs and mold is cycling. This is a fun activity that also brings multiple benefits to our cardiovascular system.

Su jimnastiği, aqua fitness, güçlü bacakları korumak ve sarkmayı önlemek için gereken en iyi fiziksel aktivitelerden biridir. Su basıncı ve soğuk sıcaklık, sonuçların daha hızlı görünmesini sağlar.

Ayrıca evde bacakları güçlendirmek için yapabileceğimiz squat, merdiven inip çıkma, abdüktörlere yönelik egzersizler gibi pek çok tonlama egzersizi var.

You may also like